Умният трик с мравки, който никой не обсъжда

Войниците са друга група от мравки, които се различават и външно от останалите. Те имат големи глави и мандибули. Задачата им е да отбраняват мравуняка от нападатели, както и да участват в нападения над други групи с цел отнемане на храната или над други животни.

В животинското царство на мравките има много различни видове. Едно от тези, които най-много могат да привлекат вниманието ви, е червеното. Червената мравка понякога се нарича още огнена мравка.

Ако това не върши работа, има някои прости трика, с които да държите мравките поне далеч от масата си, както и от храната на домашния любимец.

Освен с антенки и очи, мравката общува изключително чрез феромони. Тези вещества се изпускат от коремните жлези и оставят за другите информация, която служи едновременно за личен документ и пълна описание на околната среда. По този феромон другите разбират пола, кастата на мравката, сигнал за заплаха, маркирана писта за храна, вода, здравен картон и др. Всяка мравка разполага с хранително хоботче с мощни челюсти (мандибули). Челюстите са специализирани при видовете и кастите, а основно служат за рязане, дъвкане, трошене или атака. Коремът съдържа две отделения за храна. Едното се ползва от мравката за смилане, а другото е като раница, в които храната се складира за да се занесе до мравуняка. За разлика от повечето насекоми, мравката има силно стеснение в кръста. Талията се състои от две полуфиксирани части и е много гъвкава. Тази структура позволява подвижност и бързо обръщане на посоката, важно за подземния живот или внезапна смяна в пътя за колонията. Някои мравки имат жила, разположени на задниците си, за атака и защита от нападатели.

Уреди против гризачи Капани за мишки и плъхове Дератизационни кутии Отрови за гризачи Репаленти против гризачи Съсели arrow

Мравките образуват колонии с размери, вариращи от няколко десетки хищни индивида, обитаващи малки Мравки естествени кухини, до сложно организирани общества, заемащи обширна територия и съставени от милиони индивиди. Големите колонии са съставени от различни касти стерилни безкрили женски, повечето от които са работнички, но също и войници и други специализирани групи.

В царството на мравките една, която може да привлече вниманието ви, е така наречената кадифена мравка.

Искате ли да научите повече за кадифената мравка? Е, продължавайте да четете и ще можете да откриете какви са техните характеристики, местообитание, хранене и размножаване.

Силно препоръчвам! Компетентни, абсолютно точни и отзовчиови!

Има една или няколко в един мравуняк и живеят няколко години, докато работничките рядко живеят дори една година.

Те също така нямат бели дробове, така че използват клапи отзад, където се съхранява кислород, за да могат да дишат. Има шест крака, които излизат от гръдния кош и завършват с фин нокът или кука.

Някои видове мравки прокопават тунели в зидове, мазилки и дървени конструкции и могат да причинят сериозни щети.

Ако имате домашен любимец, трябва да се погрижите и за неговата храна, която също привлича мравките. Ако котето или кучето ви не изяжда всичко на момента, можете да сложите купичката с храната в по-голям съд с вода, за да попречите на мравките да стигат до нея.

За да осигурят храна, защита и размножаване за своята колония, те действат като един организъм.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Умният трик с мравки, който никой не обсъжда”

Leave a Reply

Gravatar